Manuel Çelik Çember Makinası

MANUEL ÇELİK ÇEMBER MAKİNASI - MANUAL STEEL
Manuel Çelik Çember Makinası

Manuel çelik çember makinası ambalaj endüstrisinde kullanılan bir çemberleme makinasıdır. Manuel çelik çember makinası ile çelik çemberler kullanılarak ürünleri sıkıca bir arada tutmak için kullanılır ve çemberleri germe, kesme ve bağlama işlemlerini manuel olarak gerçekleştirmek için tasarlanmıştır. Manuel bir çember makinesi elektrikli veya pnömatik modellere kıyasla daha basit bir mekanizmaya sahiptir ve genellikle daha hafif ve taşınabilir olmasıyla bilinir.

Manuel çelik çember makineleri aşağıdaki temel işlevleri yerine getirir:

  • Çelik çemberin paketin etrafında sıkıca gerilmesini sağlar. Bu çemberin gerilimini ayarlamak için bir kolu veya diğer mekanik bir düzenlemeyi kullanabilir.
  • Gerilen çember bağlama işlemi ile sabitlenir. Bu işlem çemberin uçlarını birleştirerek paketin güvenli bir şekilde kapatılmasını sağlar. Daha sonra fazla çember kesme mekanizması ile kesilir.
  • Manuel modeller hafif ve kompakt yapıları sayesinde farklı yerlere kolayca taşınabilir. Elektrik veya hava basıncı gerektirmedikleri için elektrik erişiminin olmadığı yerlerde bile kullanılabilirler.
  • Manuel çelik çember makineleri özellikle düşük ila orta hacimli ambalaj ihtiyaçları için uygun olabilir. Yüksek hacimli ambalaj ihtiyaçları için daha hızlı ve verimli olan elektrikli veya pnömatik modeller tercih edilebilir. Manuel makinaların bakımı genellikle daha kolay ve maliyeti daha düşüktür ancak fiziksel çaba gerektirebilirler.

Manuel El Tipi Çelik Çember Gerdirme Makinası Çeşitleri

  1. Standart Manuel Gerdiriciler: Sadece Gerdirme işlemleri yapmaktadır ve bir pense, toka yardımı ile  sabitlenir.
  2. Kombinasyon Aletleri: Germe, bağlama ve kesme işlemlerini tek bir aletle gerçekleştirebilen daha gelişmiş makinalarıdır. Bu tip makinalar, iş akışını hızlandırır ve ek alet ihtiyacını ortadan kaldırır.
  3. Ayarlanabilir Gerdiriciler: Farklı genişlik ve kalınlıklardaki çelik çemberlerle kullanılmak üzere ayarlanabilir özelliklere sahip modellerdir. Bu versiyonlar, çok çeşitli paketleme gereksinimlerine uyum sağlayabilir.

Manuel Çelik Çember Makinası Fiyatları

Manuel el tipi çelik çember gerdirme makinası fiyatları, model, marka, özellikler ve yerel piyasa koşullarına göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak, basit manuel gerdiriciler daha uygun fiyatlıyken, kombinasyon aletleri ve ayarlanabilir özelliklere sahip modeller daha yüksek fiyatlara sahiptir. Fiyat aralığı geniş olup, daha ekonomik seçenekler 100-200 USD arasında başlayabilirken, daha gelişmiş ve sağlam modeller 500 USD’ye kadar veya daha fazla olabilir. Kesin bir fiyat almak için, Web sitemizi ziyaret edebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

manuel çelik çember makinası – çelik çember makinası – çelik çemberleme makinası – el tipi çelik çemberleme makinası – çelik çember makinası fiyatları – manuel çelik çember gerdirme makinası

Tüm manuel çelik çember makinası çeşitleri ile ilgili en uygun fiyatları Nur Ak Ambalaj’da bulabilirsiniz!