Streç Film

STREÇ FİLM - STRETCH FILM
Streç Film

Streç film esnek bir plastik film türüdür ve genellikle ürünleri sarmak ve paketlemek için kullanılır. Streç film polietilen, özellikle düşük yoğunluklu polietilen (LDPE) gibi malzemelerden yapılmıştır. Esnek yapısı sayesinde streç film ürünleri sıkıca sarmak ve korumak için idealdir. Streç film özellikle nakliye ve depolama sırasında ürünlerin bir arada tutulmasını ve korunmasını sağlamak için paletlerde yaygın olarak kullanılır.

Streç filmin temel özellikleri şunlardır:

  • Yüksek Esneklik: Streç film orijinal boyutunun çok üzerine genişleyebilir ve gerildikten sonra şeklini koruyabilir.
  • Yapışkanlık: Streç film kendine yapışan özelliklere sahiptir. Bu sayede sarmalanan ürünlerin etrafında güvenli bir şekilde tutunur.
  • Dayanıklılık: Nispeten yüksek dayanıklılığa sahiptir ve ürünlerin taşınması ve depolanması sırasında koruma sağlar.
  • Şeffaflık: Genellikle şeffaf olup sarılan ürünlerin görünür olmasını sağlar. Envanter yönetimi ve güvenlik kontrolü için faydalıdır.

Streç film perakende, gıda, lojistik ve birçok diğer endüstride yaygın olarak kullanılmaktadır. Farklı kalınlık ve boyutlarda bulunabilir ve özel uygulamalar için farklı türleri (örneğin, UV korumalı, renkli, baskılı) mevcuttur.

streç film – palet streç film – 17 mikron streç film – makina streç filmi – 23 mikron streç film – streç film fiyatları – streç film çeşitleri

Tüm streç film çeşitleri ile ilgili en uygun fiyatları Nur Ak Ambalaj’da bulabilirsiniz!